107,6 FM

Krzysztof Sitarski: Kukiz'15 to system wodzowski, a nie demokracja

Kukiz'15 to system wodzowski, a nie demokracja - mówił w Radiu eM poseł Krzysztof Sitarski, który niedawno (13.06) ogłosił odejście z klubu Kukiz'15.

Krzystof Sitarski: Kukiz'15 to system wodzowski, a nie demokracja (24.06.2019)
Radio eM

Ruch Kukiz'15 to mnóstwo wspaniałych ludzi, ale Paweł Kukiz ten ruch stworzył i sam go zniszczył - mówił w Radiu eM poseł Sitarski. Zarzucił liderowi Kukiz'15 m.in. "niezdecydowanie względem osób, które mają prowadzić wybory". Jak powiedział, brak kampanii centralnej "położył dwie kampanie wyborcze" - do samorządów i Parlamentu Europejskiego. - Paweł Kukiz jest zerojedynkowy - mówił gość Radia eM - kocha, albo nienawidzi, nie ma funkcji pośredniej. To właśnie rozwaliło ruch - dodał.

Poseł Sitarski wytknął też Pawłowi Kukizowi, że ten niszczy wszystkie założenia ruchu antysystemowego, czego przykładem są starania o wspólny z PSL start w kolejnych wyborach.

Odpowiadając na zarzut Pawła Kukiza, że odszedł z tej formacji, bo chciałby objąć stanowisko wiceministra energii, opuszczone przez Grzegorza Tobiszowskiego (został europosłem), Krzysztof Sitarski zauważył, że nazwisk potencjalnych kandydatów na to stanowisko jest zapewne wielu, a on sam być może ma na to niewielkie szanse, ale za to jego kompetencje zawodowe są jednymi z wyższych w obecnym Sejmie. Pytanym czy wstąpi do PiS, podkreślił, że pozostaje posłem niezrzeszonym i kontynuuje swoją pracę nad licznymi projektami, takimi jak m.in. Polska Wodorowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy