107,6 FM

Wiktor Zajączkowski: Sezon utonięć zaczyna się coraz wcześniej

Sezon utonięć zaczyna się coraz wcześniej – mówił w Radiu eM prezes Śląskiego WOPR Wiktor Zajączkowski. Najwięcej utonięć było kiedyś w lipcu, teraz ten niechlubny szczyt przypada na czerwiec.

Wiktor Zajączkowski: Sezon utonięć zaczyna się coraz wcześniej (27.06.2019)
Radio eM

Jak mówił gość Radia eM, ludzie szukają okazji do kąpieli coraz wcześniej, dlatego wiele ośrodków otwiera swoje kąpieliska w weekendy już wiosną. To jednak nie zaspokaja w pełni potrzeb, dlatego dochodzi do tragedii w miejscach nie przeznaczonych do kąpieli. W tym roku tylko w kwietniu i maju utonęło w Polsce ponad 50 osób.

Wiktor Zajączkowski zaznaczył, że w regionie mamy nasycenie w zbiorniki wodne podobne do Mazur, ale o ile tam zdecydowana większość nadaje się do kąpieli, o tyle u nas sytuacja jest zupełnie przeciwna. W dodatku tylu miejsc nie da się obsadzić ratownikami.

Dobrą wiadomością jest informacja, że tonie coraz mniej dzieci, co według Wiktora Zajączkowskiego może wynikać z coraz powszechniej nauki pływania w szkołach i przenoszenia pozytywnych zachowań z innych krajów, gdzie dzieci spędzają wakacje.

Szef Śląskiego WOPR przyznał, że wciąż brakuje ratowników, mimo iż wyraźnie rosną ich uposażenia. Nadal jednak oferty w Polsce nie są konkurencyjne wobec wielu zagranicznych, które polskich ratowników przyciągają do pracy poza granicami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy