107,6 FM

Marcin Krupa: Z kartą mieszkańca będzie w Katowicach łatwiej

Jak powiedział w Radiu eM prezydent Katowic Marcin Krupa, z kartą mieszkańca będzie w Katowicach łatwiej skorzystać z parkingów i innej infrastruktury, która powstała z pieniędzy miasta.

Marcin Krupa, prezydent Katowic   Marcin Krupa, prezydent Katowic
Józef Wolny /Foto Gość

Prezydent stolicy Górnego Śląska potwierdził, że trwają prace nad zmianą od przyszłego roku zasad parkowania w mieście, zwłaszcza w Strefie Kultury. Marcin Krupa zwrócił uwagę, że tamtejszy parking ma służyć przede wszystkim gościom Międzynarodowego Centrum Kongresowego, tymczasem wiele osób zostawia tam samochód i wyrusza np. do pracy, niekiedy taksówką. Takim przesiadkom na zasadzie "park and ride" mają służyć budowane właśnie centra przesiadkowe. I dlatego będą wprowadzone nowe opłaty za parkingi. Mieszkańcy Katowic będą mogli korzystać z parkowania na preferencyjnych zasadach dzięki Karcie Mieszkańca.

Gość "Rozmowy poranka" w Radiu eM mówił też o planach budowy stadionu miejskiego. Podkreślił, że w jego kompleksie znajdzie się też 6 boisk treningowych, na których będą mogli trenować młodzi ludzie w ramach klubów sportowych, dzięki czemu dotychczas wykorzystywane przez nich boiska osiedlowe zostaną bardziej udostępnione mieszkańcom. Jak powiedział prezydent Katowic, chodzi o zbudowanie "piramidy", która będzie prowadzić np. początkujących piłkarzy GKS Katowice aż do pierwszego zespołu.

Marcin Krupa przyznał też, że ceny odbioru odpadów będą musiały wzrosnąć, ponieważ taki jest skutek zwiększenia w Polsce od przyszłego roku ilości odpadów, które będą musiały być poddane recyklingowi. To wymusza stosowanie na szerszą skalę droższych technologii. Podwyżka zapewne nie ominie więc także Katowic, które na razie się przed nią obroniły, ponieważ korzystają z własnej firmy utrzymującej czystość w mieście.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy