107,6 FM

Polskie złoto w Tajwanie

Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes" wiezie z Tajpej nagrody.

Podczas międzynarodowego konkursu w tajwańskim Tajpej chór zdobył dwa złota - w kategorii chórów młodzieżowych i w kategorii muzyki etnicznej, a także srebro w kategorii muzyki sakralnej. Ponadto otrzymał nagrodę specjalną za utwór tajwański, wykonywany przez chór pochodzący spoza Tajwanu.

Polskie złoto w Tajwanie   Dziewczęta prezentują wyśpiewane nagrody. Facebook

"Wrócimy do Polski z bagażem cudownych przeżyć i emocji" - napisali na swoim fanpage'u, dziękując organizatorom i jurorom konkursu, a przede wszystkim swojej przewodniczce Ricie Hwang, dzięki której Tajwan stał się im bardzo bliski.

Polskie złoto w Tajwanie   Była także okazja do zwiedzania. Facebook

Puellae Orantes miały okazję wystąpić w przepięknej Filharmonii Narodowej Tajwanu u boku znakomitych chórów w kategorii muzyki sakralnej oraz muzyki etnicznej inspirowanej folklorem. Dziewczęcy chór katedralny z Tarnowa był jedynym europejskim chórem uczestniczącym w ostatniej kategorii. Ich występ w krakowskich strojach wzbudził entuzjastyczne reakcje. Dziewczęta są dumne i szczęśliwe, że na drugi koniec świata zawiozły trochę Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama