107,6 FM

5.08.2019 | Żyje się tylko raz!

Przejmujące spotkanie z Grzegorzem Polakiewiczem.

Grzegorz Polakiewicz, Dominika Szczawińska   Grzegorz Polakiewicz, Dominika Szczawińska

Grzegorz Polakiewicz nie przestaje prowokować. Z uśmiechem mówi o chorobach, bólu, przeciwnościach. Skacze na jednej nodze po drogach, którymi zdrowi nie mają siły chodzić. Niewierzącym pokazuje relikwie i opowiada historie świętych. Bawi się do rana przy włoskich trunkach nieźle przy tym tańcząc. Składa śluby czystości przed jasnogórskim ołtarzem Matki Bożej. Przebacza ojcu, że chciał go zabić. Jest przyjacielem artystów, kardynałów i bezdomnych. A na camino - w drodze do grobu świętego Jakuba zaakceptował nawet rolę misia z Krupówek, z którym każdy chce zrobić zdjęcie... Trochę mu nie wierzę, że żyje się tylko raz. Bo kiedy on to wszystko przeżył?

Santiago de Compostela - Grzegorz Polakiewicz   Santiago de Compostela - Grzegorz Polakiewicz

Camino - to myśl przewodnia opowieści Grzegorza. Skakał po pielgrzymich drogach już trzy razy. To właśnie tam spotyka ludzi, którym sporo zawdzięcza i którym on również bardzo pomógł. Tam poznał Niemców, którzy pomogli mu w zakupie protezy i skomplikowanej rehabilitacji. To tam wrócił znowu o kulach, gdy okazało się, że po miesiącu cieszenia się protezą, niestety  jego życie musi wyglądać inaczej.

Camino - Grzegorz Polakiewicz   Camino - Grzegorz Polakiewicz
Camino - Grzegorz Polakiewicz   Camino - Grzegorz Polakiewicz

Miś z Krupówek? Nie. Człowiek, który zobaczył w swoim kalectwie błogosławieństwo. -Gdybym miał dwie nogi pewnie nie spotkałbym tych wszystkich ludzi, nie przeżyłbym tego wszystkiego - mówił Grzegorz z uśmiechem.

- Z Ciebie Grzegorzu niezły imprezowicz? - Z tej książki wynika, że ja ciągle piję i baluję... - Jeszcze, że się modlisz... W tej części rozmowa o dobrym winie, limoncello i radości życia. Grzegorzu, dziękuję za lekcję wdzięczności!

5.08.2019 | Żyje się tylko raz!   5.08.2019 | Żyje się tylko raz!   Grzegorz Polakiewicz: Żyje się tylko raz. Wydawnictwo Znak
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Poniedziałek-Piątek, 21.00 - Boski wieczór

Poniedziałek-Piątek, 21.00 - Boski wieczór  

Lato to dla wielu czas nie tylko odpoczynku, ale i duchowych poszukiwań. W wakacyjne wieczory nasi goście - zakonnicy i świeccy - opowiedzą o swoich ścieżkach duchowych. Zaprezentują bogactwo duchowości obecnych w Kościele katolickim, oraz podzielą się tym jak odkrywają Boga w Biblii i jak Słowo Boże inspiruje ich na co dzień. Boski wieczór codziennie latem w Radiu eM. Od poniedziałku do piątku o godz. 21.00 zapraszają na zmianę Aneta Kuberska-Bębas i Dominika Szczawińska.

Programy