107,6 FM

5.08.2019 | Żyje się tylko raz!

Przejmujące spotkanie z Grzegorzem Polakiewiczem.

Grzegorz Polakiewicz, Dominika Szczawińska   Grzegorz Polakiewicz, Dominika Szczawińska

Grzegorz Polakiewicz nie przestaje prowokować. Z uśmiechem mówi o chorobach, bólu, przeciwnościach. Skacze na jednej nodze po drogach, którymi zdrowi nie mają siły chodzić. Niewierzącym pokazuje relikwie i opowiada historie świętych. Bawi się do rana przy włoskich trunkach nieźle przy tym tańcząc. Składa śluby czystości przed jasnogórskim ołtarzem Matki Bożej. Przebacza ojcu, że chciał go zabić. Jest przyjacielem artystów, kardynałów i bezdomnych. A na camino - w drodze do grobu świętego Jakuba zaakceptował nawet rolę misia z Krupówek, z którym każdy chce zrobić zdjęcie... Trochę mu nie wierzę, że żyje się tylko raz. Bo kiedy on to wszystko przeżył?

Santiago de Compostela - Grzegorz Polakiewicz   Santiago de Compostela - Grzegorz Polakiewicz

Camino - to myśl przewodnia opowieści Grzegorza. Skakał po pielgrzymich drogach już trzy razy. To właśnie tam spotyka ludzi, którym sporo zawdzięcza i którym on również bardzo pomógł. Tam poznał Niemców, którzy pomogli mu w zakupie protezy i skomplikowanej rehabilitacji. To tam wrócił znowu o kulach, gdy okazało się, że po miesiącu cieszenia się protezą, niestety  jego życie musi wyglądać inaczej.

Camino - Grzegorz Polakiewicz   Camino - Grzegorz Polakiewicz
Camino - Grzegorz Polakiewicz   Camino - Grzegorz Polakiewicz

Miś z Krupówek? Nie. Człowiek, który zobaczył w swoim kalectwie błogosławieństwo. -Gdybym miał dwie nogi pewnie nie spotkałbym tych wszystkich ludzi, nie przeżyłbym tego wszystkiego - mówił Grzegorz z uśmiechem.

- Z Ciebie Grzegorzu niezły imprezowicz? - Z tej książki wynika, że ja ciągle piję i baluję... - Jeszcze, że się modlisz... W tej części rozmowa o dobrym winie, limoncello i radości życia. Grzegorzu, dziękuję za lekcję wdzięczności!

5.08.2019 | Żyje się tylko raz!   5.08.2019 | Żyje się tylko raz!   Grzegorz Polakiewicz: Żyje się tylko raz. Wydawnictwo Znak
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Poniedziałek-Czwartek, 20.00 - Boski wieczór

Poniedziałek-Czwartek, 20.00 - Boski wieczór  

„Boski wieczór” to letnia propozycja Radia eM. Dobre lektury, nie tylko o wierze i Panu Bogu, w każdy poniedziałek poleca Dominika Szczawińska.

We wtorki Kasia Widera odsłoni przed Wami Kościół młodych.

W środy na wakacyjny magazyn Credo zaprasza Dominika Szczawińska.

Jeśli chcecie poznać receptę na szczęśliwy związek małżeński, włączcie radioodbiornik w czwartek. O pięknie relacji damsko-męskich opowie ks. Marek Dziewięcki.

Programy