107,6 FM

Rozbiórka Tarmilo

Rozpoczęła się rozbiórka budynków po zakładach odzieżowych Tarmilo w Tarnowskich Górach.

Wraz z początkiem sierpnia rozpoczęto rozbiórkę budynków po zakładach odzieżowych Tarmilo w Tarnowskich Górach. W końcu nieużytkowane już od lat, opuszczone obiekty znikną z krajobrazu samego centrum miasta i przestaną straszyć swym wyglądem.

Prace przy rozbiórce mają trwać do listopada. Do ich zakończenia mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu i hałasem, dlatego władze miasta proszą o wyrozumiałość.

Rozbiórka Tarmilo   Gmach widziany z ulicy Opolskiej. Barbara Węglarska

Najpierw rozebrane zostaną mniejsze budynki kompleksu, widoczne z ulicy Sobieskiego, a następnie zniknie duży gmach widoczny z ulicy Opolskiej.

Na miejscu byłego zakładu tymczasowo ma powstać parking oraz odtworzona ma zostać ulica Wąska łącząca wspomniane drogi Sobieskiego i Opolską.

W planach jest budowa, w miejscu byłych zakładów, centrum kulturalno-rozrywkowego z salą widowiskową, muzeum, restauracją na dachu oraz podziemnym parkingiem. Na nowy obiekt mieszkańcy będą musieli poczekać do około 2024 roku.

Rozbiórka Tarmilo   Wnętrze burzonego budynku. Barbara Węglarska
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama