107,6 FM

Beata Białowąs: Śląskie wsie będą miały lepsze drogi

Śląskie wsie będą miały lepsze drogi - mówiła o tym w Radiu eM Beata Białowąs, członek zarządu woj. śląskiego.

Beata Białowąs: Śląskie wsie będą miały lepsze drogi (13.08.2019)
Radio eM

Wczoraj (12.08) w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach podpisano umowy na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych w woj. śląskim. Jak powiedziała na antenie Radia eM, Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego, na ten cel w roku 2019 zostało przeznaczone łącznie prawie 6,5 mln zł. Ta kwota ma być powiększona o prawdopodobnie o kolejny milion - zapowiedziała.

Beata Białowąs przypomniała, że choć woj. śląskie jest głównie kojarzone z terenami zurbanizowanymi, to przecież ponad 20% jego ludności zamieszkuje tereny wiejskie.

Zaznaczyła także, że nie tylko drogi wiejskie są dofinansowywane, ale też m.in. odbywa się Marszałkowski Konkurs „Inicjatywa Sołecka”. Środki w jego ramach są przeznaczane na różne zadania, takie jak np. zakup instrumentów dla orkiestry strażackiej i inne konkretne potrzeby lokalnych społeczności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy