107,6 FM

Zmarł o. Andrzej Górski, jezuita

Pracował w parafii Matki Bożej Kochawińskiej na osiedlu Kopernika w Gliwicach. Pogrzeb odbędzie się w Nowym Sączu.

W wyniku choroby dziś, 21 sierpnia, w szpitalu w Gliwicach zmarł o. Andrzej Górski, jezuita. W parafii Matki Bożej Kochawińskiej w Gliwicach był m.in. moderatorem Domowego Kościoła i opiekunem Apostolstwa Modlitwy.

O. Andrzej Górski urodził się 4 października 1959 roku w Starym Sączu. Do Towarzystwa Jezusowego wstąpił 18 sierpnia 1980 roku w Starej Wsi. Święcenia kapłańskie przyjął w Warszawie 29 czerwca 1989 roku.

Posługiwał we Wrocławiu i Kłodzku, był prefektem (przełożonym scholastyków) w kolegium krakowskim. Przez trzy lata był spowiednikiem w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Przez kilka lat dawał Ćwiczenia duchowe św. Ignacego Loyoli w Domu Rekolekcyjnym w Zakopanym. Cztery lata temu przybył do wspólnoty gliwickiej.

Pogrzeb odbędzie się we wtorek 27 sierpnia w jezuickiej parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu. Msza pogrzebowa celebrowana będzie o 12.00. W kościele Matki Bożej Kochawińskiej w Gliwicach Msza o radość wieczną dla śp. o. Andrzeja odbędzie się w poniedziałek 26 sierpnia o 18.00. Codziennie do pogrzebu przed Mszą wieczorną o 18.00 odmawiany będzie Różaniec.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama