107,6 FM

Ratownicy TOPR wycofują się z Jaskini Wielkiej Śnieżnej

Trwały tam poszukiwania dwóch grotołazów. Wczoraj odnaleziono ciało jednego z nich.

Jak poinformował Jan Krzysztof, naczelnik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, w piątek nikt nie będzie już schodził do jaskini. W kolejnych dniach pracować będą tam przede wszystkim pirotechnicy.

- W tej chwili będą to prace nad poszerzaniem tego kanału, którym dochodziliśmy do tych osób, by je odnaleźć - mówił J. Krzysztof. To umożliwi wydobycie ciał grotołazów.

- W dalszym ciągu poruszamy się bardzo ciasnymi korytarzami. To, co widać, to osoba leżąca w tej wąskiej "rurze". Przypuszczamy, wszystko na to wskazuje, że nieopodal będzie ten drugi poszukiwany grotołaz - wyjaśniał.

Jak mówił, przyczyną zgonu grotołazów mogła być hipotermia. Możliwe również, że speleolodzy się utopili. Przybór wody, który odciął im drogę, mógł bowiem być tak duży, że korytarz, w którym byli, został zalany.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama