107,6 FM

Daniel Beger: Świętochłowice odzyskały płynność finansową

Świętochłowice odzyskały płynność finansową - potwierdził na antenie Radia eM prezydent tego miasta Daniel Beger. Przyznał, że samorząd musiał mocno ograniczyć miejskie wydatki.

Daniel Beger: Świętochłowice odzyskały płynność finansową
Radio eM

Jak wyjaśnił prezydent Świętochłowic, nie tylko ten rok, ale też na pewno przyszły będą trudne dla miasta. Na realizację muszą poczekać m.in. jego obietnice wyborcze, jak rewitalizacja stawu Kalina, modernizacja stadionu, czy budowali hali sportowej. Odbywające się w mieście festyny też są mocno okrojone, zamiast znanych w całej Polsce gwiazd muzyki występują na nich raczej lokalni wykonawcy, co zresztą – zdaniem prezydenta – mieszkańcy sobie cenią.

Jeszcze kilka miesięcy temu Świętochłowicom groziła upadłość. Na koniec grudnia 2018 r. zadłużenie miasta przekroczyło 102,6 mln zł. Ponad 80 proc. tej sumy stanowiły obligacje, pożyczki, kredyty i niezapłacone składki ZUS, a ok. 20 proc. niezapłacone faktury UM. Te ostatnie udało się już spłacić – powiedział w „Rozmowie poranka” Daniel Beger.

Miasto przyjęło program naprawczy, który jednak został zakwestionowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Mimo to samorząd realizuje własny projekt naprawy finansów, co – jak mówił prezydent – już wyraźnie poprawiło sytuację Świętochłowic.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..