107,6 FM

Daniel Beger: Świętochłowice odzyskały płynność finansową

Świętochłowice odzyskały płynność finansową - potwierdził na antenie Radia eM prezydent tego miasta Daniel Beger. Przyznał, że samorząd musiał mocno ograniczyć miejskie wydatki.

Daniel Beger: Świętochłowice odzyskały płynność finansową
Radio eM

Jak wyjaśnił prezydent Świętochłowic, nie tylko ten rok, ale też na pewno przyszły będą trudne dla miasta. Na realizację muszą poczekać m.in. jego obietnice wyborcze, jak rewitalizacja stawu Kalina, modernizacja stadionu, czy budowali hali sportowej. Odbywające się w mieście festyny też są mocno okrojone, zamiast znanych w całej Polsce gwiazd muzyki występują na nich raczej lokalni wykonawcy, co zresztą – zdaniem prezydenta – mieszkańcy sobie cenią.

Jeszcze kilka miesięcy temu Świętochłowicom groziła upadłość. Na koniec grudnia 2018 r. zadłużenie miasta przekroczyło 102,6 mln zł. Ponad 80 proc. tej sumy stanowiły obligacje, pożyczki, kredyty i niezapłacone składki ZUS, a ok. 20 proc. niezapłacone faktury UM. Te ostatnie udało się już spłacić – powiedział w „Rozmowie poranka” Daniel Beger.

Miasto przyjęło program naprawczy, który jednak został zakwestionowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Mimo to samorząd realizuje własny projekt naprawy finansów, co – jak mówił prezydent – już wyraźnie poprawiło sytuację Świętochłowic.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Ondre
  26.08.2019 10:35
  Może jakaś płynność uzyskały ale utraciły stadion i klub żużlowy który ludzie darmowo i swoimi rękami odremontowali. Taka propaganda dla nieznających problemu
  doceń 0
 • Mario
  26.08.2019 23:32
  Beger podaj zarobki Kaminskiego
  doceń 0
 • Mario
  26.08.2019 23:35
  Czemu teroz wszystko się dzieje na Lipinach , czy Świony nie mają centrum, a może teroz centrum jest Lipiny
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy