107,6 FM

Lesław Ordon: Przy oświatowym okrągłym stole było sporo konkretów

Przy oświatowym okrągłym stole w Katowicach było sporo konkretów - mówił w Radiu eM Lesław Ordon, przewodniczący Regionalnego Sekretariatu Nauki i Oświaty NSZZ „Solidarność” w regionie śląsko-dąbrowskim.

Lesław Ordon: Przy oświatowym okrągłym stole było sporo konkretów (30.09.2019)
Radio eM

Lesław Ordon powiedział, że na efekty okrągłego stołu w Katowicach, który odbył się w środę (28.08), trzeba będzie poczekać, bo wszystko zależy od tego, czy obecny na obradach minister edukacji Dariusz Piontkowski, weźmie pod uwagę zgłaszane am postulaty. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele różnych środowisk, w tym oświatowej "Solidarności", natomiast nie byli obecni m.in. działacze Związku Nauczycielstwa Polskiego. Takie spotkania okrągłego stołu odbywają się w poszczególnych województwach Polski.

Szef oświatowej "Solidarności" na Śląsku i w Zagłębiu wyraził zdziwienie tym, że niektóre samorządy lokalne nie przygotowały się na kumulację uczniów w pierwszych klasach szkół średnich. Zwrócił bowiem uwagę, że miały na to dość dużo czasu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy