107,6 FM

Artur Tomasik: Zaangażowanie Ryanair w Pyrzowicach z korzyścią dla pasażerów

Zaangażowanie Ryanair w Pyrzowicach będzie z korzyścią dla pasażerów - mówił w Radiu eM Artur Tomasik, prezes Katowice Airport.

Artur Tomasik: Zaangażowanie Ryanair w Pyrzowicach z korzyścią dla pasażerów (5.09.2019)
Radio eM

Prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA potwierdził, że jedna z największych niskokosztowych linii lotniczych Ryanair, otwiera w pyrzowickim porcie lotniczym bazę dla 6 samolotów, jednocześnie uruchamia 12 destynacji. To dobra wiadomość dla mieszkańców regionu, bowiem do obsługi każdego samolotu trzeba będzie zatrudnić ok. 30 osób. Podkreślił, że konkurencja między Ryanair i dotychczas najintensywniej obecnymi w Pyrzowicach liniami WizzAir będzie korzystna także dla obu firm.

Artur Tomasik zaznaczył, że rozpoczęta ostatnio przebudowa i modernizacja Terminalu B lotniska w Pyrzowicach na razie utrudni nieco ruch pasażerom, ale potem terminal będzie dużo nowocześniejszy i da możliwość obsługi ok. 4 mln pasażerów rocznie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy