107,6 FM

Marcin Krupa: Katowice nadal będą rozwijać się jako stolica regionu

Katowice nadal będą rozwijać się jako stolica regionu - zapowiadał na antenie Radia eM prezydent miasta Marcin Krupa. Zbliża się 154. rocznica nadania Katowicom praw miejskich.

Marcin Krupa: Katowice nadal będą się rozwijać jako stolica regionu (9.09.2019)
Radio eM

Centrum Nauki, które ma powstać w Katowicach, będzie służyć zarówno jako ośrodek edukacyjny, jak i jako zaplecze laboratoryjne dla młodych naukowców. Mówił o tym prezydent Katowic w "Rozmowie poranka" Radia eM. Nie będzie to też replika warszawskiego Centrum Kopernik. Katowicki ośrodek będzie bardziej skupiony na dziedzinach naukowych, które są szczególnie rozwijane na Śląsku, m.in. specjalistyczna medycyna, czy informatyka.

Z kolei Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki ma być z jednej strony miejscem upamiętniającym tego wybitnego himalaistę, a z drugiej ma rozpalać w młodych ludziach zainteresowanie tą aktywnością.

Wczoraj (8.09) Marcin Krupa podpisał wraz z premierem Mateuszem Morawieckim list intencyjny w sprawie budowy i utrzymania w Katowicach Centrum Nauki i Centrum Himalaizmu. Projekty mają być według zamierzeń zrealizowane do 2023 roku.

Prezydent Marcin Krupa podkreślił też, że Katowice, które od 11 września będą obchodzić swoje 154. urodziny, nadal będą starały się skupiać wszystkie cechy stolicy regionu, co wymaga rozmaitych kosztów, ale daje powody do dumy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy