107,6 FM

Trwają zapisy na warsztaty programu Młodzi na Progu

Warsztaty MnP odbędą się w Toszku w ostatnią sobotę września.

Każdego roku do programu dołączają nowe parafie, nowi księża i animatorzy, którzy chcą ewangelizować młodych, przygotowywać ich do sakramentu bierzmowania i stwarzać dla nich środowisko wiary.

Do osób przygotowujących się do pełnienia tej posługi oraz tych już odpowiedzialnych za program w swojej parafii skierowane są warsztaty, które odbędą się przy parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku w sobotę 28 września i potrwają od 9.00 do 17.00.

Warsztaty składać się będą z dwóch bloków, z których każdy z uczestników będzie mógł wybrać jeden, zgodnie ze swoim doświadczeniem pracy w programie - osoby pierwszy bądź kolejny raz uczestniczące w warsztatach, odpowiedzialni w parafii za program MnP oraz kapłani.

Podczas zajęć, w zależności od wybranego bloku, będą poruszane takie zagadnienia, jak ewangelizacyjne prowadzenie spotkań, formacja uczniów, prowadzenie małej grupy, prowadzenie modlitwy czy zakładanie wspólnoty.

Zapisy będą otwarte do 15 września. Istnieje możliwość zgłoszenia się później, do 22 września, jednak w przypadku tych zgłoszeń organizatorzy nie zapewniają kompletu materiałów warsztatowych oraz wyżywienia. Na każdy warsztat przeznaczona jest konkretna liczba miejsc. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie programu Młodzi na Progu, a zapisać się można TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama