107,6 FM

Płk Andrzej Baliński: Służba Więzienna wreszcie jest modernizowana

Służba Więzienna wreszcie jest modernizowana - mówił w Radiu eM płk Andrzej Baliński, dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Katowicach. Formacja obchodzi właśnie 100-lecie istnienia.

Płk Andrzej Baliński: Służba Więzienna wreszcie jest modernizowana (12.09.2019).
Radio eM

1,5 mld zł ma do dyspozycji Służba Więzienna na różne cele modernizacyjne – od zakupu nowych mundurów po zwiększenie uposażenia funkcjonariuszy – mówił płk Andrzej Babiński. Potwierdził, że to ostatnia niedoinwestowania służba mundurowa w Polsce, której przez lata kolejne rządy nie wspomagały finansowo. Sytuacja – jak powiedział – poprawiła się trzy lata temu.

Gość „Rozmowy poranka” Radia eM zapewnił, że Służba Więzienna dokłada wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo osadzonym, narażonym na przemoc ze strony współwięźniów. Jednocześnie dodał, że aż ok. 90 proc. osadzonych jest zatrudnionych. Ponadto Polska może się pochwalić bardzo wysokim wskaźnikiem więźniów, którzy samodzielnie wychodzą do pracy poza ośrodek odosobnienia i sami do niego wracają.

Płk Andrzej Baliński zaprosił na uroczystość w najbliższą niedzielę (15 września) w katedrze w Sosnowcu, gdzie zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca funkcjonariuszy, którzy zginęli w czasie II wojny światowej i okupacji sowieckiej.

Dzień później (16 września) odbędzie się w Sali Sejmu Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach Konferencja Służby Więziennej „100 lecie Służby Więziennej. Sukcesy i nowe wyzwania”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama