107,6 FM

Zygmunt Frankiewicz: Samorządy są zagrożone

Samorządy są zagrożone w Polsce - przekonywał w Radiu eM Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic i przewodniczący Związku Miast Polskich. Dlatego - jak tłumaczy - podjął decyzję o kandydowaniu do Senatu.

Zygmunt Frankiewicz: Samorządy są zagrożone
Radio eM

 

Jak mówił Zygmunt Frankiewicz, władza centralna odbiera samorządom lokalnym coraz więcej uprawnień, a dodaje obowiązków. Ponadto obniżenie podatku PIT bez konsultacji z samorządowcami spowoduje uszczuplenie samorządowych budżetów. Odrzucił argumenty premiera Mateusza Morawieckiego, który niedawno mówił, że "na skutecznych rządach budżetowych Prawa i Sprawiedliwości samorządowcy zarobili bardzo dużo pieniędzy". Stąd decyzja o kandydowaniu do Senatu z listy Koalicji Obywatelskiej.

 

Gość Radia eM gotów był także pochwalić rządzących za np. pozytywne rozwiązanie dla przyszłości, jakim jest program 500+, choć jednocześnie bardzo krytycznie ocenił realizację tego programu.

Prezydent Gliwic przyznał, że wbrew początkowym zapowiedziom chęć startu w wyborach parlamentarnych ostatecznie wyraziło mniej samorządowców, niż pierwotnie deklarowało.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy