107,6 FM

Iwona Borchulska: Politycy nie mogą ignorować pielęgniarek

Politycy nie mogą ignorować pielęgniarek - mówi Iwona Borchulska. Reprezentowany przez nią Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych zadał 18 pytań komitetom wyborczym.

Iwona Borchulska: Politycy nie mogą ignorować pielęgniarek (26.09.2019)
Radio eM

Pielęgniarki i położne oczekują odpowiedzi m.in. na pytania o zwiększenie finansowania służby zdrowia, dotrzymanie limitów zatrudnienia pielęgniarek w szpitalach, czy promowanie tego zawodu wśród młodzieży. Iwona Borchulska podkreśliła, że w kampanii wyborczej pada wiele słów, gorzej z czynami. Tymczasem - jak zaznaczyła - nie można ignorować pielęgniarek.

Przewodnicząca Zarządu Regionu Śląskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych zwróciła też uwagę na fakt, że po planowym zwiększeniu płacy minimalnej od przyszłego roku, według wyliczeń związku, pielęgniarki z wyższym wykształceniem, dla których niedawno wywalczona została podwyżka, znów będą zarabiać porównywalnie z innymi pracownikami medycznymi o mniejszych kwalifikacjach, ale z pensją minimalną. W tej sprawie OZZPiP napisał list do premiera, ministra zdrowia i prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy