107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Na misje się nie wyjeżdża. Na misje jest się posłanym przez Kościół

- Na misje się nie wyjeżdża. Na misje jest się posłanym przez Kościół - powiedział abp Wiktor Skworc w Radiu eM.

Ziemią misyjną jest także nasz kraj, nasza diecezja, nasze parafie i sąsiedztwo - zauważył metropolita katowicki w kontekście Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, który będziemy obchodzić w październiku.

- Odeszliśmy już w misjologii od kryterium terytorialnego, według którego dla Chrystusa zdobywało się konkretne ziemie czy kraje. Jedyną ziemią, która jest do zdobycia, jest ludzkie serce - mówił dalej abp Skworc.

Metropolita katowicki wskazywał również na pierwszorzędne znaczenie relacji z Chrystusem dla formacji przyszłych księży, zachęcając alumnów WŚSD w Katowicach u progu nowego roku akademickiego do szczególnej troski o osobistą modlitwę. Podsumował również swoją obecność na Konferencji Episkopatu Niemiec, która odbyła się w mijającym tygodniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama