107,6 FM

22.09.2019 | By zmieniać się na lepsze. Z wizytą w wydawnictwie Esprit

Po książkach ich poznacie? - pytam w redakcji wydawnictwa Esprit. W odpowiedzi prócz listy tytułów, z których redakcja jest dumna, otrzymuję proste wyjaśnienie: wydajemy książki po to, by zmieniać się na lepsze.

 - Jesteśmy wydawnictwem świeckim - mówi Krzysztof Gędłek z wydawnictwa Esprit. Dlaczego to informacja warta podkreślenia? Zaglądamy dziś na półkę z książkami, które proponuje krakowska redakcja. Bez wątpienia szukają dróg do ludzi głodnych duchowości, religii, chcących pogłębiać swoją wiarę, a także stawiających podstawowe pytania o sens życia.

22.09.2019 | By zmieniać się na lepsze. Z wizytą w wydawnictwie Esprit  

'"Nieplanowane"- książka Abby Johnson każe nam przenieść się do amerykańskiej kliniki aborcyjnej. Autorka przez lata pracowała i robiła karierę w organizacji Planned Parenthood. Jak to możliwe, by osoba należąca do chrześcijańskiej wspólnoty, szczęśliwa żona i matka, której najbliżsi byli obrońcami życia, nie widziała zła, w którym uczestniczy? Co tak bardzo przeraziło ją, że przeszła na drugą stronę i dzisiaj walczy o życie nienarodzonych? Z jakimi praktykami miała do czynienia?
 
 Na podstawie prawdziwej historii Abby Johnson powstał też film „Nieplanowane”

 - Bez Maryi wiara jest uboższa i trudniejsza - przekonuje Krzysztof Gędłek. Rozmawiamy o duchowości maryjnej, objawieniach Matki Bożej i mistrzach życia duchowego, którzy wskazują na rolę Maryi w naśladowaniu Chrystusa.

Wydawnictwo Esprit poleca nowości:

- "Różaniec z orędziami Maryi", czyli  modlitewnik z włączonymi słowami Matki Bożej z objawień uznanych przez Kościół.

22.09.2019 | By zmieniać się na lepsze. Z wizytą w wydawnictwie Esprit  

- "Różaniec na trudne czasy." Autorka Gretchen Crowe szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego właśnie teraz warto sięgnąć po różaniec, który jest największą bronią w zmaganiu się z panującym zamętem.

22.09.2019 | By zmieniać się na lepsze. Z wizytą w wydawnictwie Esprit  

- "Różaniec z Wenantym Katarzyńcem" książkę Tomasza Terlkowskiego, który przedstawia skutecznego orędownika wypraszającego liczne łaski uzdrowienia oraz pomoc w problemach materialnych. Nie chodzi jednak o magiczne spojrzenie na "cudowną" moc Katarzyńca, ale o zrozumienie duchowości i historii mistrza duchowego św. Maksymiliana Kolbego.

22.09.2019 | By zmieniać się na lepsze. Z wizytą w wydawnictwie Esprit  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji

Programy