107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Udział w wyborach to także obowiązek religijny

Udział w wyborach to także obowiązek religijny - powiedział abp Wiktor Skworc w Radiu eM

Abp Wiktor Skworc: Udział w wyborach to także obowiązek religijny
Radio eM

Akt wyborczy to akt moralny, bo kiedy dokonujemy wyboru, popieramy konkretny program partyjny - powiedział abp Wiktor Skworc, zachęcając do udziału w niedzielnych wyborach. - Dlatego potrzeba refleksji i poczucia odpowiedzialności, kogo wybieramy, komu powierzamy los ojczyzny - kontynuował metropolita górnośląski.

W Rozmowie poranka abp Skworc opowiadał także o swojej wizycie w Norwegii w ubiegłym tygodniu. - Na 200 tysięcy katolików w tym państwie, około 100 tysięcy to katolicy z Polski - wskazywał, wyjaśniając potrzebę współpracy z tamtejszym Kościołem, zwłaszcza przez pomoc polskich księży.

Metropolita górnośląski zapraszał także na sobotnią pielgrzymkę Róż Różańcowych oraz niedzielną Międzyuczelnianą Inaugurację Roku Akademickiego. Oba te wydarzenia odbędą się w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy