107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: W dziele misyjnym bardzo ważne jest wspólne działanie

W dziele misyjnym bardzo ważne jest wspólne działanie - powiedział abp Wiktor Skworc w Radiu eM.

 

Abp Wiktor Skworc: W dziele misyjnym bardzo ważne jest wspólne działanie
Radio eM

Przez Metropolitalny Kongres Misyjny budujemy świadomość przynależności do kościelnej wspólnoty metropolitalnej diecezji opolskiej, gliwickiej i archidiecezji katowickiej. - mówił metropolita górnośląski. - Kongres to działanie ad extra, patrzymy na zewnątrz, poza naszą metropolię, ale nie zapominamy o tym, że misja jest także tutaj.

W Rozmowie Poranka abp Wiktor Skworc zapowiadał także uroczystości odsłonięcia pomnika Wojciecha Korfantego w Warszawie w piątek, za tydzień. - To wielki syn ziemi śląskiej, chrześcijański demokrata, zasłużony bardzo dla Śląska i Polski.

Metropolita katowicki wyjaśniał także na czym mają polegać nowe zasady formacji kapłanów, przyjęte na ostatnim zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski. Wyjaśnił też dlaczego biskupi powołali Fundację Świętego Józefa, która ma pomagać osobom wykorzystanym seksualnie w dzieciństwie i młodości we wspólnocie Kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama