107,6 FM

Kazimierz Karolczak: W ciągu 3 lat będziemy jeździć autobusami na wodór

W ciągu 3 lat będziemy jeździć autobusami na wodór - takie plany rozwoju transportu zeroemisyjnego w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przedstawił na antenie Radia eM szef GZM Kazimierz Karolczak.

Kazimierz Karolczak: W ciągu 3 lat będziemy jeździć autobusami na wodór
Radio eM

Jak mówił Przewodniczący Zarządu GZM, metropolia chce zmierzać do wprowadzenia transportu zeroemisyjnego, a takie możliwości daje paliwo wodorowe.

Dlatego na początku października, podczas konferencji Impact mobility rEVoloution w Katowicach, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia oraz PKN Orlen podpisały list intencyjny w sprawie niskoemisyjnej komunikacji publicznej. Kazimierz Karolczak wyjaśnił, że właśnie w ciągu trzech lat powinny pojawić się w GZM wodorowe autobusy i stacje tankowania wodoru.

Polska jest jednym z największych producentów wodoru, dlatego wzorem innych krajów - jak przekonywał szef metropolii - powinniśmy oprzeć naszą strategię energetyczną właśnie na wodorze. GZM chce pod tym względem współpracować nie tylko z Orlenem. Kazimierz Karolczak wymienił także zakłady azotowe czy spółkę JSW.

Odnosząc się do opinii, które padały w kampanii wyborczej, że w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii potrzebna jest silniejsza władza centralna, jej szef wyraził opinię, że większych zmian w jej funkcjonowaniu nie potrzeba, a jej rola, jako koordynatora projektów łączących różne miasta jest dobrze wypełniana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama