107,6 FM

Bogusław Hutek: Trzeba na przyszłość zabezpieczyć tereny, gdzie jest dużo węgla

- Trzeba na przyszłość zabezpieczyć tereny, gdzie jest dużo węgla - mówił w Radiu eM Bogusław Hutek, szef górniczej Solidarności. Dodał, że liczy na kolejne inwestycje w górnictwo.

Jak mówił przewodniczący Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ "Solidarność", konieczne jest zabezpieczenie terenów bogatych w kopaliny przed zabudowywaniem powierzchni, aby na przyszłość uniknąć konfliktów takich, jak np. w Imielinie, gdzie są protesty przeciwko planowanemu wydobyciu na głębokości 180 m.

- Rząd powinien wypełnić zadanie wyznaczenia takich stref specjalnych - powiedział Bogusław Hutek. Jego zdaniem, jest to konieczne, aby zagwarantować dostęp m.in. do węgla w przyszłości. - Niezależnie od tego, czy będzie wydobywany czy też nie, musimy umożliwić sobie dostęp do niego - zaznaczył.

Gość "Rozmowy poranka" wypomniał, że z ust ministrów padają rozbieżne zdania co do przyszłości górnictwa i energetyki węglowej, zwłaszcza w kontekście postulatów odejścia przez Polskę od węgla do 2050 roku. Wskazał, że spowoduje ono konieczność importu surowców energetycznych. W konsekwencji nastąpi likwidacja miejsc pracy w górnictwie w Polsce, a wsparcie dla miejsc pracy w odległych krajach, z których te surowce sprowadzamy.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama