107,6 FM

Grażyna Hołyś-Warmuz: Tego protestu nie da się policzyć

Tego protestu nie da się policzyć - powiedziała w Radiu eM Grażyna Hołyś-Warmuz, rzecznik Okręgu Śląskiego ZNP. Wyjaśniła, że obecny protest nauczycieli polega m.in. na przestrzeganiu regulaminów placówek oświatowych.

Grażyna Hołyś-Warmuz: Tego protestu nie da się policzyć   Mateusz Kornas / Radio eM

Jak mówiła Grażyna Hołyś-Warmuz, w przeciwieństwie do przedwakacyjnego strajku oświaty, tym razem nauczyciele nie muszą deklarować przystąpienia do protestu, ale po prostu mają wymagać respektowania przepisów, w tym statutu placówki, w której pracują. Dotyczy to np. oczekiwania zapłaty za opiekę nad młodzieżą podczas wycieczki szkolnej. Podkreśliła, że bardziej oficjalną formą protestu będą manifestacje nauczycieli każdego 8 dnia w kolejnych miesiącach. Na początek w Krakowie, potem w Gdańsku, a 8 stycznia przyjdzie kolej na Katowice.

Przyznała, że po poprzednim strajku wiele samorządów, mimo składanych publicznie deklaracji, nie przekazało placówkom oświatowym pieniędzy, które zostały zaoszczędzone podczas strajku, kiedy nauczycielom nie przysługiwały wynagrodzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy