107,6 FM

Katowice. Jak zapobiegać suszy? Pracują nad tym naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego

Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego pracują nad systemem podziemnego magazynowania wody. Ma to pomóc nie tylko na Śląsku czy w kraju, ale i na całym świecie zapobiegać suszy lub radzić sobie z jej skutkami.

Uniwersytet Śląski pracuje nad system, który będzie pomagał zapobiegać suszy. Badania naszych naukowców są częścią międzynarodowego projektu, który jest prowadzony w Polsce, Chorwacji, na Węgrzech i Słowacji. Mówi dr Sławomir Sitek z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego:

- W okresach jej niedoboru czy braku z pomocą miałyby przyjść oczyszczone wody deszczowe - mówi dr Sławomir Sitek z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego:

System zapobiegania suszy ma polegać na podziemnym magazynowaniu wód powierzchniowych, głównie tych jakie mamy w wyniku intensywnych opadów deszczu czy topnienia śniegu.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama