107,6 FM

Krzysztof Mejer: Państwo nie wywiązuje się ze swoich obowiązków

- Państwo polskie nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, bo przeznaczając nam swoje zadania do realizacji, nie przekazuje na to środków - powiedział w Radiu eM Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Krzysztof Mejer: Państwo nie wywiązuje się ze swoich obowiązków.
Radio eM

- Już dwa razy spotkaliśmy się z państwem polskim w sądzie i dwukrotnie wygraliśmy - powiedział poranny gość Radia eM. Członkowie Śląskiego Związku Gmin i Powiatów - w tym Ruda Śląska - zamierzają wejść na drogę sądową przeciw Skarbowi Państwa. Powodem ma być wzrost wydatków gmin spowodowany przez decyzje rządu.

Jak powiedział Krzysztof Mejer - w znacznym stopniu wpłynie to na budżet Rudy Śląskiej. - W przyszłym roku zabraknie praktycznie na wszystko - stwierdził Krzysztof Mejer. - Mamy problem z dopięciem tego, co musimy realizować. Oprócz tego zabraknie na finansowanie sportu seniorskiego, dotowanie organizacji pozarządowych czy imprezy kulturalne - dodał wiceprezydent Rudy Śląskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy