107,6 FM

8.12.2019 | Bliżej Świętego

Spotkanie z księdzem Henrykiem Bolczykiem i opowieść o Słudze Bożym księdzu Franciszku Blachnickim. W programie także rozmowa z Ewą Czaczkowską o książce "Będziesz miłował".

8.12.2019 | Bliżej Świętego  

Bliżej świętego" to opowieść dojrzałego człowieka i kapłana, który wiele lat swojego życia poświęcił na służbę Kościołowi jako duszpasterz w kilku śląskich parafiach. Następnie zrządzeniem Opatrzności Bożej stał się duszpasterzem bohaterskich górników kopani "Wujek" podczas dramatycznych zdarzeń w pierwszych dniach stanu wojennego w grudniu 1981 roku.

Jednak najbardziej znaczącą częścią posługi kapłańskiej księdza Bolczyka stała się diakonia poprzez charyzmat Ruchu Światło-Życie, którego założycielem był ks. Blachnicki.

W programie "Dobry Tytuł" zapraszam na wyjątkowe spotkanie ze Świadkiem. Jakkolwiek Ksiądz Henryk Bolczyk  proponuje nam książkę rzetelną historycznie, pełną dat, miejsc, wydarzeń i nazwisk, to jednak jej wartość nieprzecenioną stanowi perspektywa świadka, towarzysza i przyjaciela.

Sobór Watykański II, studia teologiczne i spotkanie z ewangelikami - jak te wydarzenia wpłynęły na księdza Franciszka Blachnickiego i jego wizję Kościoła?

Ksiądz Henryk Bolczyk   Ksiądz Henryk Bolczyk

Na co może liczyć czytelnik? Wprowadzenie do lektury...

Na zakończenie zaglądamy do książki Ewy Czaczkowskiej "Będziesz miłował". Znakomita opowieść o Prymasie Tysiąclecia kardynale Stefanie Wyszyńskim przygotowana specjalnie dla najmłodszych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji

Programy