107,6 FM

Bytom. Skąd wziął się rekordowy budżet miasta?

Rekordowy budżet Bytomia. Po raz pierwszy w historii miasta przekroczy 1 miliard złotych. To oznacza większe inwestycje.

Tylko na inwestycje władze Bytomia w 2020 roku planują wydać ponad 140 mln złotych. Skąd tak dobra kondycja finansowa? Tłumaczy Michał Bieda - wiceprezydent miasta:

Poprawia się sytuacja finansowa Bytomia. Budżet miasta po raz pierwszy w historii przekroczy miliard złotych - informuje prezydent Mariusz Wołosz. Jak dodaje, w przyszłym roku tylko na inwestycje miasto wyda sporą kwotę:

Władze miasta podkreślają, że rekordowy budżet to wynik m.in. dobrej współpracy zarówno w Radzie Miasta, jak i z władzami województwa oraz rządem.

Dodajmy, że bytomski budżet otrzymał już pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej. W poniedziałek o finansach miasta będą dyskutować radni podczas Sesji Rady Miasta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Bytomianin
    15.12.2019 17:18
    Pozytywnych informacji nigdy nie za wiele :-). Bogu dzięki że nasze miasto nieźle sobie radzi. Ciekawy jestem na jakie inwestycje miasto planuje wydać aż 140 milionów złotych. Oby coś dla mieszkańców, i oby połowy z tego nie pochłonęła dotacja dla sportu. Bytom powinien skończyć z inwestowaniem w sport, bo to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Mieszkania dla mieszkańców, kultura, i ambitne inwestycje które przyniosą pozytywną reklamę miasta to coś czego potrzebujemy.
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama