107,6 FM

42 mln dzieci zabito na całym świecie w 2019 r. w wyniku aborcji

Ponad 42 mln dzieci zostało zabitych na świecie w 2019 roku w wyniku aborcji; to dane oficjalne, w rzeczywistości może ich być znacznie więcej - podał sobotni "Nasz Dziennik".

Podając dane na temat aborcji "Nasz Dziennik" powołuje się na portal www.worldometers.info.

"Dane obejmują jednak jedynie aborcje dokonywane chirurgicznie i oficjalnie, które są rejestrowane przez publiczną służbę zdrowia. Dlatego te statystyki, zdaniem Ewy Kowalewskiej z Human Life International Polska, są mocno zaniżone" - czytamy w "Naszym Dzienniku".

W ocenie cytowanej w artykule Kowalewskiej aborcji przeprowadzanych jest znacznie więcej. Wskazuje ona na aborcję farmakologiczną, z której kobiety korzystają na własną rękę w domu, co nie jest nigdzie rejestrowane.

Według "Naszego Dziennika" z danych tych wynika, że "najczęstszą przyczyną śmierci na świecie w minionym roku była aborcja". Dla porównania gazeta podaje, że w ubiegłym roku 8 mln 200 tys. osób zmarło na raka, 5 mln wskutek palenia papierosów, 1 mln 700 tys. na HIV i AIDS, a 13 mln na skutek innych chorób.

« 1 »
 • Tomaszszcz
  05.01.2020 21:32
  papież Sykstus V w 1588 roku uznał, że aborcja w każdym stadium ciąży kwalifikuje się do ekskomuniki. Jednoznaczne i aktualne do dziś stanowisko w sprawie aborcji Kościół zajął w 1869 roku, gdy papież Pius IX zarządził nakładanie ekskomuniki za grzech aborcji na każdym etapie ciąży.
 • Dominik1986
  07.01.2020 12:24
  Dlaczego bakteria na Marsie oznacza życie, a bijące serce w łonie matki życiem nie jest?
  doceń 7
 • CSOG
  07.01.2020 13:10
  Sakrum.
  Sfera wokół której koncentrują się wierzenia i obrzędy, praktyki religijne. Właściwość (stała bądź ulotna), która przysługuje niektórym przedmiotom, istotom, przestrzeniom. Siedzibą sacrum może stać się wszystko, nawet zwykłe przedmioty; miejsca czy osoby mogą otrzymać tę właściwość lub ją utracić.
  Kiedy różni nas sakrum, czyli sfera świętości – Różni nas wszystko!
  Pojęcie świętości występuje w wielu religiach. W chrześcijaństwie ma silne powiązanie z Bogiem Stwórcą, doskonałą miłością.
  Sfery wokół której koncentrują się wierzenia mogą być jednak bardzo różne. Niektórzy koncentrują swoją religię i religijność wokół nauki, historii filozofii, historii myśli religijnej, historii kościoła. Istotą sacrum jest dla nich argument, dowód historyczny lub naukowy ciągłość lub zmienność wyobrażeń, ciągłość lub zmienność nauki w przestrzeni historycznej. Niektórzy wierzą w swoją wiedzę.
  Podczas gdy wiara dowodu nie wymaga, nie oczekuje nie żąda. Wiara opiera się na zaufaniu i uległości wobec tego co nieudowodnione. Jedni opierają swoją religię na wiedzy inni na wierze. Tym którzy wierzą, nauka i dowody nie przeszkadzają. Tym którzy mają swoją religię opartą na wiedzy i nauce wiara bardzo przeszkadza.
  Dlatego pewne dyskusje nigdy nie będą miały końca. Wiara jest łaską. Niektórzy tą łaskę i wiarę odrzucają. Budują własną religię opartą na własnych zasadach i warunkach. To jest znośne dopóki zachowują tą swoją religię na własny użytek. Swary wybuchają kiedy usiłują niestrudzenie zarazić otoczenie i środowisko katolickie swoją religią. Rozsądnym pozwolę sobie doradzić nie wchodzenie w dialog z kłamstwem, nawet jeżeli to kłamstwo czasami pomieszane jest i odwołuje się do jakichś prawd i historycznych lub naukowych dowodów. Nasza wiara proszę Państwa nie opiera się o uzasadnienia w nauce i dowodach, wynika z łaski.
  :)
 • ZawiszaCzarny
  08.01.2020 16:20
  Temat jest standardowo bardzo prosty.

  Co wiemy:
  1. W czasie zapłodnienia powstaje nowe życie.
  2. Bez wątpienia ta „istota żywa” jest człowiekiem.

  Jako człowiek ma liczne prawa, w szczególności prawo do życia.

  Reszta jest dorabianiem ideologii i biciem piany.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama