107,6 FM

Bp Grzegorz Olszowski: Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan ma nam uświadomić, że jedność jest darem

- Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan ma nam uświadomić, że jedność jest darem, który otrzymujemy od Pana Boga i za który jesteśmy odpowiedzialni - powiedział w Radiu eM bp Grzegorz Olszowski.

Życzliwymi bądźmy – pod tym hasłem będzie przebiegał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2020, który odbywa się co roku między 18 a 25 stycznia.

W nawiązaniu do tej inicjatywy biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej zachęcał do nieustannej troski o jedność. – Mówiąc o jedności, mam na myśli przede wszystkim jedność każdego nas z Bogiem, sobą i bliźnimi – wyjaśniał bp Olszowski, wskazując, że chrześcijanie powinni być też przykładem życzliwości i otwartości na drugiego człowieka.

– W kontekście naszego przeżywania niedzieli wiele możemy nauczyć się od naszych starszych braci w wierze, patrząc, jak oni przeżywali dzień szabatu – mówił bp Grzegorz Olszowski, odnosząc się do obchodzonego dziś XXIII Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Jego hasłem są słowa z Księgi Wyjścia: „Pamiętaj o dniu szabatu, aby należycie świętować” (Wj 20,8). – Jako chrześcijanie powinniśmy sobie uświadomić, że w historii zbawienia uczestniczymy w wielkiej tradycji narodu wybranego – kontynuował bp Olszowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy