107,6 FM

Zmarł ks. Marek Kulig, proboszcz w Simoradzu

W sobotę 8 lutego w godzinach porannych odszedł do Pana śp. ks. Marek Kulig. Zmarł po długiej chorobie, w 27. roku kapłaństwa. Miał 53 lata.

Śp. ks. Marek Kulig urodził się 5 grudnia 1966 r. w Trzeboszowicach. Pochodził z parafii św. Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy.

Święcenia kapłańskie otrzymał w bielskiej katedrze św. Mikołaja w 1993 r. Pracował jako wikariusz m.in. w parafii św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach, w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach-Osiedlu, w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie i w parafii narodzenia NMP w Kończycach Małych.

Od sierpnia 2016 r. duszpasterzował w parafii św. Jakuba w Simoradzu. Interesował się liturgią przedsoborową i sprawował też Msze św. po łacinie, w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Simoradzu.
Rozpoczną się od eksporty w środę 12 lutego o 16.00. Liturgii w kościele św. Jakuba przewodniczyć będzie bp Roman Pindel. Do godziny 20.00 trwać będzie modlitewne czuwanie przy trumnie.

Pogrzeb odbędzie się w czwartek 13 lutego o 14.00 pod przewodnictwem bp. Piotra Gregera.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

« 1 »
  • Krzicho
    09.02.2020 23:12
    Księże Marku! Dziękuję Ci za Twój uśmiech i uścisk dłoni. Za to, że w ostatnich dniach Twego ziemskiego życia mogłem poznać tylu wspaniałych ludzi. Spoczywaj w Pokoju!
    doceń 5
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama