107,6 FM

9.02.2020 |Szarbel. Droga doskonałości. Współczesne oblicze wczesnochrześcijańskiej filozofii ascezy

-Wdarł się w moje życie, zdarzenia które po sobie następowały miały dla mnie charakter nadprzyrodzony, doświadczyłem uzdrowienia... musiałem zapytać, czego ode mnie oczekuje? Tak o początkach przygody z św. Szarbelem mówi Aleksander Bańka - autor książki "Szarbel. Droga doskonałości" - pierwszej naukowej biografii świętego z Libanu, a zarazem pasjonującej lektury dla wszystkich szukających pogłębionej duchowości. W programie Dobry Tytuł zapraszam w podróż do Libanu - ziemi apostołów i ojczyzny św. Szarbela

9.02.2020 |Szarbel. Droga doskonałości. Współczesne oblicze wczesnochrześcijańskiej filozofii ascezy  

Praca naukowa, podróż duchowa, pasjonujące spotkanie z cudotwórcą z Libanu? O księdze, która miała być broszurką.

Skąd popularność świętego Szarbela? Jakie znaczenia mają cuda związane z jego osobą? Ile sprawdzonych faktów z jego życia możemy poznać?

Osobiste doświadczenia autora książki "Szarbel. Droga doskonałości" - czyli jak św. Szarbel wtargnął w życie Aleksandra Bańki.

Czy można poznać Szarbela nie jadąc do Libanu? Co widział, jadł, pił i po co o tym rozmawiać?

Aleksander Bańka   Aleksander Bańka
« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji

Programy