107,6 FM

Katowice. Spotkanie z przedstawicielami Komisji Europejskiej. Będzie pomoc dla uczniów niepełnosprawnych?

Uczniowie z orzeczeniem o niepełnosprawności, ich rodzice, nauczyciele, a także politycy i przedstawiciele Komisji Europejskiej dyskutowali dziś w Katowicach na temat edukacji włączającej. W województwie śląskim jest ok. 28 tysięcy osób, które potrzebuje specjalnego nauczania.

Większość takich osób, bo aż 70%, uczy się w szkołach ogólnych. W spotkaniu bierze udział m.in. Dominika Kasińska, która jest chora na zespół Downa, ale jak sama mówi "choroba nie przeszkadza jej korzystać z życia":

- Śląskie szkoły realizują edukację włączającą, ale przed nami jeszcze sporo wyzwań - mówi śląski wicekurator oświaty Jacek Szczotka:

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce ułatwić edukację osobom z niepełnosprawnościami. W sześciu polskich miastach zorganizowało spotkania z uczniami, ich rodzicami, nauczycielami, a także politykami i przedstawicielami Komisji Europejskiej. Wnioski z dyskusji pomogą stworzyć systemowe rozwiązania ułatwiające naukę uczniom wymagającym specjalnego nauczania. Dziś takie spotkanie odbyło się w Katowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama