107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Nie wskazywałem żadnej osoby, która ma być upamiętniona w Panteonie Górnośląskim

- Może niektórych rozczaruję, ale nie wskazywałem osobiście żadnej osoby, która ma być upamiętniona w Panteonie Górnośląskim - powiedział abp Wiktor Skworc w Radiu eM.

Abp Wiktor Skworc: Nie wskazywałem żadnej osoby, która ma być upamiętniona w Panteonie Górnośląskim
Radio eM

 

Metropolita katowicki odniósł się w ten sposób do dyskusji wokół listy nazwisk osób związanych z Górnym Śląskiem, które wystawa w Panteonie ma przypominać. - Lista, która została przygotowana, nie jest zamknięta - wskazywał abp Skworc, dodając, że jest to wspólna praca naukowa Uniwersytetu Śląskiego i Instytutu Pamięci Narodowej. - Myślę, że te prace będą trwały dalej - kontynuował, podkreślając, że chodzi o upamiętnienie Górnoślązaków, którzy w szczególny sposób zapisali się w historii tej ziemi w okresie od 1922 roku, czyli powrotu Górnego Śląska do Polski.

- Będziemy spoglądać na Warszawę i beatyfikacje kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się tam 7 czerwca tego roku - powiedział metropolita katowicki w związku z trwającymi przygotowaniami do beatyfikacji ks. Jana Machy. Uroczystość została zaplanowana na 17 października br., w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Mszy św. beatyfikacyjnej będzie przewodniczył prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Becciu. - Musimy jak najlepiej przygotować tę uroczystość w Katowicach. To pierwsza beatyfikacja na terenie naszej archidiecezji  - przypomniał abp Skworc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama