107,6 FM

16.02.2020 | Jutro niedziela

Z księdzem Przemysławem Śliwińskim - współautorem książki - rozmawiamy o tym, czy analiza niedzielnego Słowa, w którym podczas Eucharystii spotykamy Jezusa, może odmienić przeżywanie niedzieli, a nawet przeżywanie... życia?

16.02.2020 | Jutro niedziela  

To książka dla wiernych, którzy chcą się przygotować do słuchania Słowa z niedzielnej liturgii. Dla pragnących pogłębić swoją biblijną wiedzę oraz tych, którzy chcą zobaczyć ścisły związek pomiędzy Pierwszym i Drugim Czytaniem, Psalmem i Ewangelią. Wreszcie dla osób, którzy Słowu i Bogu stawiają konkretne pytania i poszukują odpowiedzi. A także dla księży, którzy mogą korzystać z Jutro Niedziela, przygotowując niedzielne homilie.

Autorami tej publikacji są ks. Przemysław Śliwiński i ks. Marcin Kowalski – ksiądz dziennikarz i ksiądz biblista, których pasja do odkrywania Słowa Bożego zaczęła się od dyskusji na trybunach kortów tenisowych. Książka posiada Imprimatur i została objęta patronatem arcybiskupa Wiktora Skworca, metropolity katowickiego, przewodniczącego Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski.

Czas na osobistą opowieść o doświadczeniu Boga w Biblii. Ksiądz Przemysław Śliwiński mówi o odkrywaniu i kierowaniu się w życiu wolą Bożą. - Słowo Boże, to nie archeologia, ale codzienny drogowskaz.

W tej części rozmowy o sposobie mówienia o Słowie Bożym. -Chcieliśmy zrobić coś innego. To nie jest tylko komentarz, czy homilia. Co więc proponują autorzy? Posłuchajcie.

Nauka świętowania? Tak, zadaniem tej książki jest też znalezienie nowych motywacji i inspiracji do świętowania, spotkania z Bogiem i bycia z innymi.

ks. Przemysław Śliwiński, Dominika Szczawińska   ks. Przemysław Śliwiński, Dominika Szczawińska
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji

Programy