107,6 FM

Lesław Ordon: Nauczyciele z „Solidarności” czekają na zmianę przepisów dyscyplinarnych

Nauczyciele z „Solidarności” czekają na zmianę przepisów dyscyplinarnych - mówił w Radiu eM Lesław Ordon, Przewodniczący Regionalnego Sekretariatu Nauki i Oświaty NSZZ „Solidarność” Regionu Śląsko-Dąbrowskiego. Podkreślił, że nastąpił lawinowy wzrost skarg na nauczycieli.

Lesław Ordon: Nauczyciele z „Solidarności” czekają na zmianę przepisów dyscyplinarnych (4.3.2020)
Radio eM

Jak ocenił  Przewodniczący Regionalnego Sekretariatu Nauki i Oświaty NSZZ „Solidarność” Regionu Śląsko-Dąbrowskiego, liczba skarg wzrosła po wprowadzeniu obowiązujących w tym roku szkolnym nowych przepisów dotyczących kierowania takich skarg do komisji dyscyplinarnych. Jak powiedział, w środowisku nauczycielskim trwają dyskusje nad sensem istnienia takich komisji. Oceną nauczycieli mogliby bowiem zajmować się dyrektorzy szkół, a w poważnych przypadkach sądy powszechne. Związkowcy oczekują zmiany przepisów od maja br. Lesław Ordon zauważył, że wiele skarg przeciwko nauczycielom jest absurdalnych.

Szef oświatowej „Solidarności” w regionie mówił też w „Rozmowie poranka”, że wprawdzie płacowe  postulaty związku zostały w ubiegłym roku zrealizowane przez rząd, ale cały czas jest to gonienie inflacji.

Podkreślił też, że nauczyciele są gotowi do ewentualnych zmian czasu swojej pracy, wymuszonych sytuacją związaną z obecnością koronawirusa w Polsce, np. w przypadku kwarantanny i wynikającego z niej odrabiania zajęć w soboty, czy przedłużenia roku szkolnego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy