107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Cieszy, że wobec zagrożenia koronawirusem politycy tworzą wspólny front

- Cieszy, że wobec zagrożenia koronawirusem rząd i opozycja próbują razem rozwiązywać problemy, docierać z informacjami do społeczeństwa i budować wspólny front walki z zagrożeniem, którego do końca nie znamy - powiedział abp Wiktor Skworc w Radiu eM.

Abp Wiktor Skworc: Cieszy, że wobec zagrożenia koronawirusem politycy tworzą wspólny front.
Radio eM

Biskupi będą zajmować się tematem zagrożenia koronawirusem na najbliższym spotkaniu Konferencji Episkopatu Polski. - Będziemy starać się wypracować wspólne, ogólnokościelne ustalenia dotyczące epidemii koronawirusa - powiedział abp Skworc. - Gdyby w jakimś miejscu wykryto intensywne ogniska występowania wirusa, każdy biskup będzie też działać samodzielnie - dodał, odpowiadając na pytanie o możliwość wprowadzenia szczególnych środków ostrożności w duszpasterstwie, jak to ma miejsce w niektórych diecezjach w północnych Włoszech. Tam zakazano publicznego odprawiania nabożeństw.

W swoim Liście Pasterskim na Wielki Post, metropolita katowicki zachęca m.in. do zachowania trzeźwości w tym okresie. Odnosząc się do tego w Radiu eM, wspomniał Narodowy Program Trzeźwości, który został przyjęty w 2018 roku. - Programy są pięknie napisane, ale często pozostają tylko na papierze i nie są realizowane - mówił w Rozmowie Poranka. Tymczasem - jak wskazywał abp Skworc - statystki w Polsce pokazują jak bardzo wzrasta ilość spożywanego alkoholu przez Polaków i jak obniża się wiek inicjacji alkoholowej, bo alkohol jak łatwo dostępny. Metropolita katowicki pozytywnie odniósł się do ograniczania przez niektóre samorządy dostępności alkoholu między godziną 22 a 6 rano. - Jednak prohibicja wszystkiego nie załatwia, potrzeba edukacji - przekonywał, zachęcając do zachowania trzeźwości w Wielkim Poście.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy