107,6 FM

8.3.2020 |Śląski Kopciuszek

Najwyższa pora przestać opowiadać dzieciom bajkę o Kopciuszku. Mamy coś znacznie ciekawszego i bajkowego zarazem, a przede wszystkim jest to prawdziwa historia o pochodzącej z Poręby córce służącej, dziedziczce "króla cynku" Carla Godulli, przyszłej hrabinie Joannie Schaffgotch.

8.3.2020 |Śląski Kopciuszek  

-Ta historia skradła moje serce, słucham z zapartym tchem, to nieprawdopodobne - słyszę od osób, którym opowiadam o Joannie Gryzik. Już w maju będzie można o niej przeczytać w książce Gabrieli Anny Kańtor pt. "Śląski Kopciuszek".

 - Muszę odkryć, co w Joannie Gryzik było tak niezwykłego, że Carl Godulla zostawił jej cały swój majątek - 2 miliony pruskich talarów - mówi autorka książki. Jaki był Godulla? Jaka była Joanka? Posłuchajmy o poszukiwaniach Gabrieli Kańtor.

8.3.2020 |Śląski Kopciuszek  

Ta opowieść, to gotowy scenariusz na film. Jednak im więcej pytań, tym więcej  tajemnic. Dlaczego dobroczyńcę Joanny Gryzik nazywano Diabłem? Dlaczego Joanna musiała ukrywać się w klasztorze elżbietanek we Wrocławiu? Czy to możliwe, że hrabia Schaffgotsh pokochał dziewczynę z niższych sfer? Dlaczego na Śląsku tak mało osób pamięta o fundatorce kościołów i szpitali?

8.3.2020 |Śląski Kopciuszek  

Joanna Gryzik von Schomberg Godulla hrabina Schaffgotsh pomnożyła odziedziczony majątek Carla Godulli siedmiokrotnie. Opowieść o pierwszej śląskiej bizneswomen.

8.3.2020 |Śląski Kopciuszek  

Smutny koniec pięknej historii. Rozmawiamy o losach zamku w Kopicach.

8.3.2020 |Śląski Kopciuszek  

Książka Gabrieli Anny Kańtor "Śląski Kopciuszek" ukaże się 20 maja 2020 roku.

8.3.2020 |Śląski Kopciuszek  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji

Programy