107,6 FM

Dr hab. Jerzy Jaroszewicz: zakażonych koronawirusem może być więcej, tylko tego nie zauważyli

- Zakażonych koronawirusem może być więcej, tylko tego nie zauważyli - przestrzegał na antenie Radia eM dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz. Niektóre osoby przechodzą bowiem chorobę covid-19 lekko. Najbardziej niepokoić musi zawsze zapalenie płuc.

dr hab. n.med. Jerzy Jaroszewicz   dr hab. n.med. Jerzy Jaroszewicz

Jak zauważył ordynator oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu, najważniejsza obecnie w walce z wirusem SARS-CoV-2 jest profilaktyka, zwłaszcza bezwzględne mycie rąk. Wirus bowiem może do kilku godzin przetrwać poza organizmem człowieka (tzw. gospodarza). Nadziei lekarze upatrują w leku, którego - jak powiedział gość Radia eM - spodziewają się do końca roku, natomiast na szczepionkę trzeba będzie poczekać dłużej. Okres letni może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, ponieważ jego utrzymywaniu się poza organizmem nie sprzyja środowisko suche i gorące.

Dr hab. Jerzy Jaroszewicz wyraził przekonanie, że zalecany 1 metr odstępu od innych osób, które mogłyby zarazić poprzez kichnięcie, to za mało. Przypomniał, że objawy, które powinny niepokoić to gorączka, kaszel i bóle mięśniowe.

Posłuchaj całej "Rozmowy poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama