107,6 FM

Prof. Adam Bartoszek z UŚ: nie popadajmy w panikę. Zakupy mogą poczekać

Polacy opanowali supermarkety. W obawie przed koronawirusem coraz więcej osób robi zapasy. - Nie powinniśmy wpadać w panikę. Takie zachowanie jest niebezpieczne - ostrzega prof. Adam Bartoszek z Uniwersytetu Śląskiego.

Z półek sklepowych znikają żywność, środki czystości i leki. - Robienie takich zapasów to zarażanie się lękiem - mówi prof. Adam Bartoszek z Uniwersytetu Śląskiego:

Dlaczego masowe zakupy są niebezpieczne?

Eksperci apelują zatem, by do tematu podejść racjonalnie i nie panikować. A czy sklepy są przygotowane na obsłużenie tak dużej liczby klientów? Mówi Marek Zychla ze Śląskiego Związku Pracodawców Lewiatan:

Więcej kupują też mieszkańcy województwa śląskiego, jednak nie wszyscy panikują:

Prawdziwe oblężenie przeżywają także sklepy internetowe. Eksperci jednak apelują by nie wpadać w panikę, a jedynie przestrzegać zasad higieny i ograniczyć kontakty.

Obecnie w Polsce koronawirusem zarażonych 51 osób. W województwie śląskim potwierdzono do tej pory 11 przypadków.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama