107,6 FM

W niedzielę zasłaniamy krzyże

W tym roku nie będzie tego widać w kościołach, natomiast… w każdym domu mamy krzyż - duży, mały, malutki, mikroskopijny. Zróbmy więc dla niego specjalne miejsce… - napisał do parafian o. Robert Więcek SJ.

Na FB parafii Matki Boskiej Kochawińskiej w Gliwicach ukazał się dziś list proboszcza o zasłanianiu krzyży w kościołach w V niedzielę Wielkiego Postu. To zarazem propozycja, żeby ten zwyczaj wprowadzić także w swoich domach.

- W tym roku nie będzie tego widać wcale w kościołach, natomiast… w każdym domu mamy krzyż – duży, mały, malutki, mikroskopijny. Zróbmy więc dla niego specjalne miejsce – może lepiej na te dni do Wielkiego Piątku zdjąć go ze ściany i przybliżyć do rzeczywistości „stołu” rodzinnego?! – pisze o. Robert Więcek.

- Patrząc na zasłonięty krzyż od razu wiemy, że coś jest nie tak. Niech ta zasłona będzie zachętą do przygotowań, by w Wielki Piątek wspólnie, rodzinnie odsłonić go. Wtedy bowiem, gdy czytać będziemy w domach opis męki Pańskiej, nasze zmysły inaczej będą się koncentrować, by współodczuwać. Te zasłony to trochę jak „post” dla oczu, by oczy serca wyostrzyły swoje spojrzenie.

Cały list dostępny jest TUTAJ.

Przy okazji informujemy, że na FB Parafia Matki Boskiej Kochawińskiej dziś (28 marca) o 19.00 będzie transmisja adoracji Najświętszego Sakramentu, w niedzielę o 12.30 – Mszy św., a w środę o 17.15 - Nowenny do Matki Dobrej Drogi.

W niedzielę zasłaniamy krzyże   FB Parafia Matki Boskiej Kochawińskiej
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama