107,6 FM

Gowin: Nie czas na polityczne gierki; byłem informowany o projekcie dot. głosowania korespondencyjnego

To nie jest czas na polityczne gierki, tylko na dojrzałe decyzje, od których zależy los milionów ludzi; byłem informowany, że do Sejmu wpłynie projekt ustawy dotyczący głosowania korespondencyjnego - powiedział PAP wicepremier i szef Porozumienia Jarosław Gowin.

Wicepremier i szef resortu szkolnictwa wyższego mówił też PAP, że w jego ocenie optymalnym rozwiązaniem byłoby przełożenie wyborów prezydenckich o rok. Zaznaczył jednak, że na razie jest to stanowisko jednej partii obozu Zjednoczonej Prawicy - Porozumienia.

Pytany, czy zagroził odejściem z rządu, jeśli projekt głosowania korespondencyjnego będzie forsowany, odpowiedział: - Ja wyrażam jasno moje stanowisko, bo tu chodzi o zdrowie i życie Polek i Polaków, ale nie w kategoriach ultimatum. To nie jest czas na polityczne gierki, tylko na dojrzałe decyzje, od których zależy los milionów ludzi. To naprawdę jest wybór: życie albo śmierć.

- Każdy z ministrów pracuje po 16-18 godzin na dobę, niektórzy jeszcze dłużej - dodał. - Jeżeli chodzi o Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, to z jednej strony monitorujemy sytuację na uczelniach i wspieramy je w obliczu tych nadzwyczajnych wyzwań, z drugiej strony wspieramy wszystkie badania naukowe bądź wdrożenia pomocne w walce z epidemią. Mamy już pierwsze sukcesy. Trwa produkcja unikatowych w skali świata urządzeń, które pozwolą na podłączenie do respiratora nie jednego, a dwu chorych. Myślę, że jesteśmy też o krok od czegoś naprawdę kluczowego: wyprodukowania polskiego testu na koronawirusa - stwierdził Gowin.

« 1 »
TAGI:
  • BabaJaga1
    02.04.2020 14:19
    choc jeden z rzadzacego obozu ktory uwaza,ze premierem sie bywa a czlowiekiem sie albo jest albo nim nie jest.
    doceń 4
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama