107,6 FM

5.3.2020 | Elementarz dla rodziców - lektury użyteczne a chwilami konieczne

Jacek Mycielski - autor książki - łączy kilka spraw: pasję wychowawcy, psychologiczne obserwacje, ścisły, techniczny umysł i tradycje wyniesione z rodzinnego domu, gdzie bycie arystokratą jest nie tylko sprawą rodowodu i korzeni sięgających XIV wieku, ale przede wszystkim sprawą wartości.

5.3.2020 | Elementarz dla rodziców - lektury użyteczne a chwilami konieczne  

Rozmowa w czasie pandemii, rozmowa na odległość: Polska - Włochy, rozmowa o książce czytanej nie jak pogodny poradnik, którym bez wątpienia też jest, ale czytanej jak instrukcja ratunkowa. Bo w naszych zamkniętych rodzinach nieraz budzą się demony.

Na początek parę słów o włoskim miasteczku, w którym żyje Jacek Mycielski. Wiele się dziś zmienia, zamiast bliskich relacji i serdeczności pustka i panika... W tej części rozmowy także o tym, że w czasie pandemii zdajemy egzamin z tego, czy zbudowaliśmy w naszych rodzinach harmonię, czy mamy dobre relacje.

Poczucie humoru i uśmiech towarzyszą naszemu studiowaniu "Elementarza dla rodziców".  Autor nie waha się żartować po śląsku. Jednak nie braknie ważnych wyzwań, gdyż jak podkreśla Jacek Mycielski, podstawą dobrych relacji jest pokora. W tej części bardzo istotna definicja tego, czym pokora jest, a czym nie jest. Mówimy także o kolejnych przygotowywanych książkach: "Elementarzu dla zakochanych" i "Elementarzu dla dziadków".

Najważniejsze wychowanie dziecka, kończy się gdy dziecko ma 4 - 5 lat. Czy jest już więc za późno? Co zrobić, gdy w naszych domach brakuje harmonii, są kłótnie, a może przeżywamy poważniejsze problemy? Czy jest już za późno?

Czy chodzi o wychowanie grzecznego dziecka? -Chodzi by dziecko było kochane i by kochało - podkreśla Jacek Mycielski. W tej części audycji rozmawiamy o tym jak korzystać z internetu, telewizji, telefonu, szczególnie w tak specyficznym czasie jak kwarantanna związana z pandemią.

 

Jacek Mycielski   Jacek Mycielski

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji

Programy