107,6 FM

Wodzisław Śląski. Do 59 wzrosła liczba pacjentów i pracowników szpitala zakażonych koronawirusem

Do 59 wzrosła liczba pacjentów i pracowników szpitala w Wodzisławiu Śląskim zakażonych koronawirusem. Placówka czeka na kolejne wyniki testów. Zakażeni pacjenci trafiają do szpitali w Tychach i Raciborzu.

O zakażeniu koronawirusem pacjenta Oddziału Chirurgii Ogólnej szpital dowiedział się 31.03.2020. Od tego czasu osoby, które mogły mieć styczność z pacjentem przebywały w kwarantannie i oczekiwały na wyniki testów. Z sumie przebadano 71 osób. Szpital czeka jeszcze na kolejne wyniki. Personel został odizolowany. - Sytuacja jest bardzo trudna - mówi starosta wodzisławski, Leszek Bizoń:

Starosta Wodzisławski zaapelował także do Wojewody Śląskiego o pomoc finansową z dla szpitala. Jak podkreśla: - brakuje pieniędzy na bieżące funkcjonowanie placówki i środki ochrony dla personelu:

Tymczasem rzeczniczka wojewody śląskiego, Alina Kucharzewska odpowiada, że medycy są na bieżąco zaopatrywani w środki ochrony osobistej:

Rzeczniczka wojewody podkreśla, że niedawno placówka otrzymała także 350 tysięcy złotych od Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Alina Kucharzewska zapewnia także, że w przypadku braków w kadrze do dyspozycji dyrektora szpitala są wojewódzcy konsultanci z różnych specjalizacji lekarskich.

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama