107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Modlitwa kapłanów to wyraz troski o wiernych

Modlitwa kapłanów to wyraz troski o wiernych - zapewnił w radiu eM abp Wiktor Skworc. Wielki Czwartek to w Kościele dzień kapłański na pamiątkę ustanowienia tego dnia przez Jezusa sakramentu kapłaństwa.

Metropolita katowicki, odnosząc się do specyficznej sytuacji wywołanej epidemią koronawirusa, podkreślił, że choć kapłani nie mogą się spotkać tradycyjnie w Wielki Czwartek na Mszy Krzyżma Św. w katedrze, to jednak są złączeni w modlitwie. Jest to wyraz ich troski o wiernych. – Tęsknota za spotkaniem w przestrzeni świątyni jest po obu stronach – mówił arcybiskup i dodał, że ten czas to szansa duszpasterska nawiązania i umacniania więzi z parafianami. Przypomniał, że są możliwości rozmawiania z duszpasterzami na skypie lub telefonicznie. – To są nowe formy duszpasterskie, które chcemy wykorzystywać – zaznaczył metropolita.

Abp Wiktor Skworc podziękował księżom z archidiecezji katowickiej za odpowiedź na jego apel o złożenie ofiar w wysokości 500 zł na rzecz doposażenia szpitali jednoimiennych w naszym regionie. Z zadowoleniem powiedział, że dzięki tej zbiórce uda się w znacznym stopniu wspomóc 3 szpitale.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy