107,6 FM

Stanisław Szwed: Gospodarka musi ruszyć

- Gospodarka musi ruszyć - zapewnił na antenie Radia eM Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Dodał jednak, że wciąż naczelną zasadą jest, abyśmy jak najmniej się spotykali.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej mówił m.in. o tym, że szacowane przez rząd bezrobocie na koniec roku może wynieść ok. 10 proc., czyli dwukrotnie więcej od przewidywanego przed pandemią.

Zaznaczył jednocześnie, że trwa wypłacanie pomocy dla przedsiębiorców, a jednocześnie napływają kolejne wnioski o wsparcie. Do wczoraj (14 kwietnia) złożono ponad 760 tys. wniosków o udzielenie różnego rodzaju pomocy biznesowi. Największym zainteresowaniem cieszy się zwolnienie ze składek na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, w tej sprawie wpłynęło ponad 550 tys. wniosków. O tzw. postojowe wystąpiono ponad 150 tys. razy.

Cała "Rozmowa poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama