107,6 FM

Bolesław Piecha: W sprawie ustawy "Zatrzymaj aborcję" powinno zapaść szybkie rozstrzygnięcie

W sprawie ustawy „Zatrzymaj aborcję” powinno zapaść szybkie rozstrzygnięcie – uznał Bolesław Piecha, poseł-sprawozdawca tego społecznego projektu. W Radiu eM wyraził opinię, że od razu powinien on trafić do trzeciego czytania w Sejmie.

Po wczorajszej (15.04) debacie i przed dzisiejszym głosowaniem w Sejmie projektów ustaw zgłoszonych przez obywateli poseł PiS Bolesław Piecha przypomniał, że pod projektem „Zatrzymaj aborcję” podpisał się prawie milion osób. Dodał też, że nauka dokonała znacznych postępów od czasu, kiedy obecna ustawa chroniąca życie była uchwalana. Zatem zapis o dopuszczalności aborcji w przypadku podejrzenia ciężkich uszkodzeń poczętego dziecka nie przystaje do dzisiejszych możliwości diagnostyki, która daje możliwość opierania się już nie na podejrzeniach, ale na pewnych wynikach badań prenatalnych. Zdaniem posła Piechy projekt nie powinien już trafiać do sejmowej komisji, ale od razu być głosowany. Przyznał jednak, że zapewne nie będzie obowiązywała dyscyplina partyjna, a zatem wynik głosowania nie jest prosty do przewidzenia.

W sprawie zaproponowanej przez Prawo i Sprawiedliwość zmiany konstytucji, która miałaby przedłużyć kadencję prezydenta Andrzeja Dudy o dwa lata, poseł Bolesław Piecha podkreślił, że PiS już jakiś czas temu poparł tę propozycję Jarosława Gowina i dlatego konsekwentnie projekt wpłynął do Sejmu. W jego ocenie jednak trudno będzie o większość w parlamencie dla tej propozycji.

Rozmowa poranka - Bolesław Piecha

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy