107,6 FM

Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia

Caritas Diecezji Gliwickiej zachęca do wsparcia jej działalności i włączania się w pomoc potrzebującym w najbliższym otoczeniu.

Hasłem tego tygodnia wybrane zostały słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”.

„Tradycyjnie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w parafiach naszej diecezji odbywały się zbiórki pieniężne do puszek Caritas, które były przeznaczone na pomoc charytatywną. Niestety w tym roku z powodu epidemii, a co za tym idzie - przymusu pozostawania w domach - nie będziemy mogli takich ofiar złożyć bezpośrednio do puszek przy naszych świątyniach” - czytamy na stronie FB gliwickiej Caritas.

W ostatnich tygodniach Caritas prowadzi różne formy pomocy. Organizuje wsparcie dla seniorów, zbiera pieniądze na respirator, pomaga placówkom medycznym, rozdaje paczki z żywnością. Dalej działają Caritasowa kuchnia i jadłodajnie.

Informacje o możliwości wsparcia tych inicjatyw można znaleźć na www.caritasgliwice.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama