107,6 FM

19.04.2020 | Boże Miłosierdzie w czasie pandemii - rozmowa z Ewą Czaczkowską

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia rozmawiamy ze znakomitą publicystką, historykiem, autorką książek o siostrze Faustynie Kowalskiej i kulcie Bożego Miłosierdzia. Ewa Czaczkowska dzieli się swoją wiedzą i osobistą przygodą, jaką jest podążanie śladami siostry Faustyny. W audycji także historia najnowszej książki napisanej specjalnie dla dzieci.

19.04.2020 | Boże Miłosierdzie w czasie pandemii - rozmowa z Ewą Czaczkowską  

-"Ufam Tobie wbrew wszelkiej nadziei, wbrew wszelkiemu uczuciu, które mam w sobie sprzeciwiającemu się nadziei".

"O życie szare i monotonne, ile w tobie skarbów. Żadna godzina nie jest podobna do siebie. Szarzyzna i monotonia znikają, kiedy patrzę na wszystko okiem wiary" - tymi cytatami zaczerpniętymi z "Dzienniczka" siostry Faustyny Kowalskiej rozpoczynamy rozmowę. Czy Niedziela Bożego Miłosierdzia w czasie pandemii będzie inna?

Czas pandemii czasem odkrywania orędzia o Bożym Miłosierdziu. Co znaczy, że Bóg jest miłosierny i dlaczego to prawda, którą tak trudno przyjąć?

19.04.2020 | Boże Miłosierdzie w czasie pandemii - rozmowa z Ewą Czaczkowską  

Jak zaczęła się przygoda Ewy Czaczkowskiej z historią siostry Faustyny? Jak prywatne poszukiwania wpłynęły na pracę naukową i później jak poszukiwania historyka ożywiały życie duchowe autorki?

19.04.2020 | Boże Miłosierdzie w czasie pandemii - rozmowa z Ewą Czaczkowską   19.04.2020 | Boże Miłosierdzie w czasie pandemii - rozmowa z Ewą Czaczkowską  

Kto może słyszeć Boży głos? Rozmowa o mistyczkach - kobietach wybranych, a także o tym jak historię siostry Faustyny opowiadać najmłodszym.

19.04.2020 | Boże Miłosierdzie w czasie pandemii - rozmowa z Ewą Czaczkowską  

   Na koniec audycji rozmawiamy o przeciwnościach - walce o uznanie prawdziwości orędzia o Bożym Miłosierdziu przez Kościół.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji

Programy