107,6 FM

Paweł Silbert: Jaworzno samo zajmie się swoimi śmieciami

Jaworzno samo zajmie się swoimi śmieciami. Mówił o tym w „Rozmowie poranka” Radia eM prezydent miasta Paweł Silbert. To zadanie podejmie miejska spółka Wodociągi Jaworzno.

Jak wyjaśnił Paweł Silbert, w miastach powinna nastąpić remunicypalizacja usług gospodarowania odpadami. Wprowadzony przed kilku laty system początkowo nie przewidywał możliwości powierzania tych zadań własnym firmom miejskim. To spowodowało, że rynek został zmonopolizowany przez firmy zewnętrzne. Efektem był i wzrost cen, i nienajlepsza jakość usług. Teraz władze Jaworzna liczą na poprawę tej sytuacji.

Do przejęcia gospodarki odpadami w mieście przygotowywano się od kilku lat – powiedział prezydent Jaworzna. Spółka Wodociągi Jaworzno zajęła się m.in. zakupem samochodów „śmieciarek”, które mają należeć do ekologicznie zaawansowanych, ponieważ będą napędzane gazem CNG.

Paweł Silbert zwrócił też uwagę na konieczność takiej zmiany prawa, aby odprowadzana do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska opłata tzw. „marszałkowska” za składowanie odpadów mogła wracać do miasta z przeznaczeniem na gospodarowanie odpadami. Konieczne jest bowiem budowanie sprawnego systemu gospodarki odpadami.

Cała "Rozmowa poranka" z prezydentem Jaworzna:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy